autofólie, autosklo, tónování autoskel, tinter

AutofolieVDF

Autofólie bez
demontáže skel

O autofóliích

autofolie Tónování autoskel při použití kvlaitní autofólie většinou vydrží po celou životnost automobilu. Je tedy třeba věnovat pozornost správnému výběru odstínu.
Každý řidič má na tónování autoskel odlišné požadavky. Příliš světlé autofólie nesplní Vaše očekávání, naproti tomu příliš tmavé tónování autoskel zkomplikuje řízení při špatné viditelnosti.Často se setkáváme s vozidly, která mají i na předních stahovacích oknech příliš tmavané autofólie. Nebezpečí je zřejmé, přes příliš zatmavená skla lze snadno přehlédnout chodce, cyklistu nebo jinou překážku. Druhým vážným problémem je znemožněný oční kontakt s ostatními účastníky silničního provozu. Situace kdy si chodec na přechodu není jistý zda ho řidič přijíždějícího vozidla bere navědomí jistě není příjemná. Stejné to je v křižovatce, kde se za normálních okolností krátkým pohledem přesvědčíte zda Vás ostatní řidiči zaregistrovali, případně se gesty dohodnete kdo komu dá přednost. Upozorňujeme že většina vozů má tónovaní autoskel již z výroby a to s propustností okolo 70-90%. Dle zákona musí být propustnost skel řidič-spolujezdec minimálně 70%. To znamená že instalací autofólie na tato skla se vozidlo stává nezpůsobilé k provozu. Je to stejné jako dodatečná instalace xenonových výbojek, jiného než schváleného rozměru pneu, atd.. Výsledný efekt tónování autoskel se může výrazně lišit dle velikosti skel, výšky automobilu nebo barvy interieru. Lze říci, že na menším sedanu s tmavým interierem bude stejný typ autofólie vypadat o mnoho tmavěji než na velkém MPV se světlým interierem.

Tónování autoskel - vlastnosti autofólií

spektrum autofolie Autofólie HP5
propustnost 5% - okna jsou velmi tmavá, není téměř vůbec vidět do vozu, výhled z vozu je při špatné viditelnosti omezen
Autofólie HP15
propustnost 15% - okna jsou tmavá, při instalaci na velké MPV velmi podobná jako HP20 u menších vozů
Autofólie HP20
propustnost 20% - okna jsou zatmavená, lze poznat, že ve voze jsou osoby, nelze však rozeznat detaily
Autofólie HP35
propustnost 35% - okna jsou lehce zatmavená, velmi decentní tónování, které vylepší vzhled vozu a přitom pomůže.
Autofólie HP50
propustnost 50% - tónování je skoro neznatelné, přitom stále blokuje významnou část sluneční energie

Tónování autoskel - využítí autofólie

Tónování autoskel autofólií HP5 s propustností 5% využívají často lidé, kteří chtějí zamezit průhledu dovnitř do interiéru svého vozu. Důvodem bývá převoz osob, které chtějí zůstat v anonymitě, drahé nářadí v automobilech řemeslníků nebo audiosoustava v tuningových vozech. Zloději nechtějí riskovat s nejistým výsledkem. Při tónování autoskel autofólií HP5 je však omezen výhled z vozu ven při snížené viditelnosti.

Autofólie HP15 je alternativa k HP20 používaná na velkých MPV, SUV nebo dodávkových vozech. Vlastnosti jsou velmi podobne jako u autofólie HP20.

Nejpoužívanější autofólie HP20 vděčí za svou oblíbenost téměř ideálním kompromisem mezi propustností sluneční energie a výhledem z vozu. Přes tuto autofólii není cítít ani nejostřejší letní slunce a přitom výhled ven není nijak výrazně omezen ani za velmi zhoršené viditelnosti (tma, déšť, mlha, atd.).

HP35 je autofólie velmi často používaná na tónování autoskel řidič-spolujezdec. Stále velmi dobře odráží teplo a přitom díky své světlosti je těžko rozeznatelná. Při pohledu do vozu lze rozeznat i detaily. Vylepší vzhled vozu a neprovokuje přílišnou tmavostí. Velmi často se také používá na celé vozy s karosérií sedan, kde může rušivě působit odlišné tónování zadních a předních skel.

Autofólie HP50 je pro řidiče, kteří nechtějí měnit vzhled svého vozu. Účinnost proti slunci sice není tak vysoká jako u tmavších odstínů, stále však blokuje podstatnou část sluneční energie. Díky vysoké propustnosti je z vozu výborně vidět ven a fólie poskytuje i všechny další výhody (zpevnění skla při rozbití, UV filtr, nižší mlžení oken, atd.)

Nejvyšší kvalifikace v oblasti autofólií

Podařilo se nám dosáhnout nejvyššího stupně kvalifikace v oblasti tónování autoskel. Certifikát Ceiba Profitinter zaručuje našim zákazníkům dodržování všech náležitostí jak při samotné instalaci autofólií tak při administrativních úkonech souvisejících s tónováním autoskel. certifikat autofolie